LeTV Leeco 1 Pro X800 USA Version ROM Original 5.5.011S Shkarko, fixes Malware, bootloop, Zhdukur Software Update & YouTube

ROM origjinale sapo është lëshuar nga Leme. Unë u përpoq për të blic telefoni im me të, por ajo prodhoi një gabim. Kështu që unë modifikuar script në ROM dhe pastaj u përpoq për të flash në telefon dhe tani ajo është duke punuar mirë.

Telefoni im erdhi me një thyer jo-up-i datueshëm YouTube app, shfletuesi thyer aksioneve, trojans dhe malware. Gjithashtu aplikacioni përditësimi i softuerit ishte zhdukur, si dhe lidhjen me app Software Update në settings.

Më parë, Unë kam qenë në gjendje për të rregulluar shumicën e problemeve duke rooting telefonin, përveç për marrjen app përditësimin software mbrapa. Ju lutem kontrolloni postin tim të mëparshëm për detaje. Kjo ROM fixes të gjitha problemet dhe merr app Software Update prapa. Kjo ROM gjithashtu ka një app muzikë, Moti Yahoo dhe Google tani. Mii Browser gjithashtu funksionon shumë më mirë.

LeTV Leeco Pro 1 X800 Software Update

LeTV Leeco Pro 1 X800 Software Update

 

Para ndezje telefonin me këtë ROM telefoni im ishte i rrënjosur dhe drejtimin shërim TWRP. Pas ndezje me këtë ROM hequr TWRP, instaluar shërim EUi dhe Unrooted në telefon. Në përgjithësi, funksionet e telefonit shumë më mirë se më parë. Versioni origjinal ROM është 5.5.011S me android gjel sheqeri 5.0.2.

EUI Software Update App

Kjo ROM është për versionin amerikan të telefonit. Nëse numri ndërtuar është BGXNAOP5501103071S, atëherë ju keni versionin e SHBA. Ju mund të kontrolloni numrin ndërtuar duke shkuar tek Settings -> Rreth telefonit -> Build numrin

Ju lutem vini re ndezje e telefonit tuaj është përgjegjësia juaj. Kjo mund të jetë një ide e mirë për backup telefonin tuaj para ndezje, duke përdorur TWRP ose të ngjashme.

Instalimi ROM

 1. Shkarko update.zip
 2. Kopjoni update.zip në vendin rrënjë e magazinimit telefonit tuaj
 3. Fikur telefonin
 4. Mbani të shtypur butonin e volumit lart dhe të kaloni në telefon me butonin e energjisë
 5. Telefoni duhet të update automatikisht

Telefoni im ishte rrënjosur me TWRP instaluar dhe flashed përdorur TWRP. Pra, në qoftë se më lart nuk punon ju mund të keni të instaluar TWRP pastaj flash update nga TWRP. Kontrolloni postin tim të mëparshëm në instalimin TWRP.

17 mendime mbi "LeTV Leeco 1 Pro X800 USA Version ROM Original 5.5.011S Shkarko, fixes Malware, bootloop, Zhdukur Software Update & YouTube

 1. më e madhe

  Çfarë gjuhe Kjo ROM ?

 2. Vitor

  Dikush mund të të ndihmojë me këtë çështje. Phone nuk kthehet më. Unë kam flashed disa ROM në të kaluarën dhe nuk kishte këtë problem. I përdorin qfil dhe për të instaluar ROM origjinale asnjë problem, por herë se është bërë dowloading në qfil e telefonit reboot doesnt si ajo e bëri në të kaluarën. ekranin e telefonit është gjithmonë e zezë tani

 3. Abhilash

  Kërkohet plotë Fshini ?

 4. Gabriel M. Mazzarri

  Hi Bish Jaishi, mund të ngarkoni ROM në Mega (apo një tjetër shërbim Cloud)? Nuk mund ta shkarkoni nga Google Drive për shkak të një shkarko shpejtësi shumë të ulët. Faleminderit për mbështetjen.

  • Bish Jaishi

   Ju lutemi të gjeni në linkun e mëposhtëm për OneDrive:

   ROM Shkarko

 5. Yossi

  është vepra hi fi Sound Mode ?
  mund ta rinovuar nëpërmjet rimëkëmbjen e aksioneve ?
  ose TWRP është domosdoshmëri.

 6. slimboy

  ju nuk keni lidhje të tjera direkte të shkarkuar këtë ROM si ajo nuk e mbështesin atë

 7. Përshëndetje, ku për të marrë atë nga faqja e internetit origjinal ?

  ne mund të shohim një version CN, por jo SHBA

  pse ju lutem ?

 8. nëse dyqan luajnë tashmë të instaluar ?

  • Bish Jaishi

   Luaj Store është instaluar tashmë në këtë ROM.

   • nëse kjo rom sigurt nga viruset ?
    dhe në qoftë se unë mund ta instaloni këtë ROM pa TWRP ?

    • Bish Jaishi

     ROM është i sigurt nga viruset.

     Duhet të jetë mirë për të instaluar pa TWRP edhe pse unë nuk kam testuar atë.

     • nëse kjo është një ROM zyrtar nga LeTv ?
      A mund të jetë më specifik rreth asaj se si të instaloni këtë ROM ?

 9. Çfarë është kjo ROM Cuoco92 . . . .

 10. Chikl0l5

  Hi, si në qoftë se unë dua të flash EUi verzionin më të ri? A keni një lidhje? Nuk ka asnjë përditësim sistem shumë në telefonin tim, tani sistemi im është EUi 5.816 , Faleminderit

 11. Umair Sheikh

  do të punojë në variant dual-SIM, si dhe?

Lini një Përgjigju