Jinsi ya kupata papo trafiki / wageni na tovuti yako?

You have built your tovuti but it is not generating enough visitors as you would have expected. You have written blogs and paid for SEO but still the traffic is low. PTC ads on Google are too expensive and is not worth pursuing. On Google Paid to Click ads can cost as much as £15 per click.

 

Kuna tovuti ambayo anapata wewe trafiki papo kwa tovuti yako. You just need to pay $10 na kila gharama click $0.25. That is a 98% kuokoa ikilinganishwa na Google.

 

Unaweza pia kuwa na fursa ya kununua matangazo bendera kwa $50 ambayo inatoa 1000 Clicks. You would have to supply a banner ad of the size of the following:

468×60 125×125 728×90

 

Matangazo bendera inaweza kuundwa kwa bure na ndani ya 5 dakika kutumia HTML5maker.

 

Trafiki Monsoon ni tovuti maarufu cheo sana juu ya Alexa. It works similar to StumbleUpon but visitors are guaranteed to your website as the site pays the visitor a share of it’s companies revenue. This way there is an incentive for both the visitor and advertiser.

 

Kusainiwa ni rahisi na malipo kwa ajili ya matangazo zinaweza kufanywa kupitia PayPal. Ishara juu ya trafiki Monsoon.

 

Mara saini kwa chaguo rahisi ni kununua ad-Packs kwa kushirikiana. Set up your adverts by entering the link for your banner and link to your website. Then watch the traffic flow to your website.

Kuondoka na Jibu