На LeTV LEECO 1 Про X800 САД верзија Авторски ROM 5.5.011S Превземи, поправки Malware, bootloop, Недостасува ажурирање на софтвер & Youtube

Оригиналниот ROM е штотуку објавена од страна на Leme. Се обидов да се флеш мојот телефон со него, но тој произведува грешка. Па јас изменета на сценариото во ROM-от, а потоа се обиде да трепка телефонот и сега тоа е работа парична казна.

Мојот телефон пристигна со скршено не-до-датираат YouTube стан, скршени акции прелистувач, тројанци и малициозен софтвер. Исто така, апликацијата за ажурирање на софтвер се водат за исчезнати, како и линк на апликацијата за ажурирање на софтверот во поставките.

претходно, Јас бев во можност да го поправат повеќето од проблемите со искоренување на телефонот освен за добивање стан за ажурирање на софтвер назад. Ве молиме проверете мојот претходен пост за повеќе детали. Ова ROM поправки на сите проблеми и добива стан за ажурирање на софтвер назад. Ова ROM-от, исто така, има музички стан, Јаху времето и Google сега. Mii прелистувачот, исто така, функционира многу подобро.

LeTV LEECO Про 1 X800 за ажурирање на софтвер

LeTV LEECO Про 1 X800 за ажурирање на софтвер

 

Пред светкави телефон со овој ROM мојот телефон корени и водење обновување TWRP. По трепка со овој ROM отстрани TWRP, инсталиран за наплата EUI и unrooted телефонот. Одговорна на функции на телефонот е многу подобро отколку пред. Оригиналниот ROM верзија е 5.5.011S со Андроид шекерче 5.0.2.

EUI за ажурирање на софтвер App

Ова ROM-от е за верзијата на телефонот САД. Ако бројот на Изградба е BGXNAOP5501103071S, тогаш ќе мора американската верзија. Можете да го проверите бројот изгради со одење на Settings -> За телефонот -> Изградба на број

Ве молиме имајте предвид трепка вашиот телефон е ваша сопствена одговорност. Тоа може да биде добра идеја да ги заштите вашиот телефон пред светкави, со користење на TWRP или слични.

Инсталирање на ROM

 1. Превземи update.zip
 2. Копирајте го update.zip до коренот локацијата на вашиот меморија на телефонот
 3. Исклучете го телефонот
 4. Задржете го копчето за нагоре обемот и вклучете го телефонот со копчето
 5. Телефонот треба да се ажурира автоматски

Мојот телефон корени со TWRP инсталиран и блесна користење TWRP. Значи, ако погоре не работи можеби ќе треба да се инсталира TWRP потоа трепка за ажурирање од TWRP. Проверете го мојот претходен пост за инсталирање TWRP.

17 размислувања за "На LeTV LEECO 1 Про X800 САД верзија Авторски ROM 5.5.011S Превземи, поправки Malware, bootloop, Недостасува ажурирање на софтвер & Youtube

 1. поголем

  На кој јазик овој ром ?

 2. Vitor

  Може ли некој да помогне со ова прашање. Телефонот не се вклучи. Имам блесна неколку Ромите во минатото и никогаш не сум имал овој проблем. Јас го користам qfil и да ја инсталирате на оригиналниот ром нема проблем, но откако тоа се прави dowloading во qfil телефонот doesn't рестартирање како тоа го правеше во минатото. Екранот на телефонот е секогаш црн сега

 3. Abhilash

  Комплетна Избришете задолжителни ?

 4. Gabriel Mazzarri M.

  Здраво Биш Jaishi, можете да ги испратите на ROM, за мега (или друга услуга Облак)? Не можам да го симнете од Google Drive поради многу ниска брзина на преземање. Ви благодариме за поддршката.

 5. Јоси

  е владата работи на hi-fi звук ?
  Може ли да се ажурира преку обновување на акции ?
  или twrp е задолжително.

 6. slimboy

  немате друг директен линк да го симнете овој ROM како што не го поддржуваат

 7. Здраво, каде да го добие од оригиналниот веб-сајт ?

  можеме да видиме една верзија CN, но не и во САД

  Затоа молам ?

 8. дали во Play Store веќе инсталиран ?

  • Биш Jaishi

   Play Store е веќе инсталиран на овој ROM.

   • дали овој ром безбеден од вируси ?
    и ако можам да го инсталирате овој ром без TWRP ?

    • Биш Jaishi

     ROM-от не е безбеден од вируси.

     Треба да биде добро да се инсталира без TWRP иако не сум го тестираат.

     • дали тоа е официјален ром од LeTv ?
      Може да ви биде поконкретен за тоа како да го инсталирате овој ром ?

 9. Што е ова ROM Cuoco92 . . . .

 10. Cika1015

  Здраво, како ако сакам флеш да EUI најновата верзија? Дали имате линк? Нема ажурирање на системот исто така и во мојот телефон, сега мојот систем е ЕУи 5.816 , благодарение

 11. Sheikh Umair

  will it work on dual-sim variant as well?

Напишете коментар